Strona Główna | Wymiana | Sklep | Koszyk | Pliki | FAQ | CardScannerLogowanie | Rejestracja
  Zaawansowane wyszukiwanie EN PL

Gwiezdna Kohorta

Gwiezdna Kohorta przedstawia śmiertelne starcie dwóch cywilizacji w Kosmosie: Ziemian i Kalmian. Każdy z graczy musi przygotować jedną talię, przy czym przecwinik musi wybrać rasę przeciwną. Niemożliwe jest starcie Ziemianin kontra Ziemianin lub Kalmianin kontra Kalmianin.

Talia musi składać się przynajmniej z 60 kart. Dzielą się one na następujące rodzaje: Liderzy, Okręty, Oddziały, Dowódcy, Planety, Lokacje, Rozkazy, Karty Specjalne i Misje. Lider jest postacią specjalną wykładaną na początku i jego utrata powoduje natychmiastową przegraną. Inny sposób zwycięstwa to zgromadzenie większej liczby punktów zwycięstwa (VP) niż przeciwnik. VP są przyznawane za kontrolowanie planet i lokacji na końcu każdej tury, oraz za zniszczenie wrogich okrętów, oddziałów i dowódców.

Ze względu na mnogość rodzajów kart, rozgrywka wydaje się na początku nieco skomplikowana. Bitwy gwiezdne i desanty dają jednak sporo możliwości i wymagają przemyślanej startegii. Oprawa graficzna jest wspaniała. Sam układ kart jest czytelny (irytowały mnie nieco tylko paski na okienku tekstowym), natomiast ilustracje są najlepsze jakie do tej pory widziałem w polskich grach!

W sprzedaży jest 92 kart.


Ostatnie aktualności na temat Gwiezdna Kohorta

Sklep2006-04-10
Dziś dotarły do mnie pierwsze produkty z Gwiezdnej Kohorty. Do końca kwietnia sprzedawane będą w cenach promocyjnych! Szczególnie polecam Megastarter (2 startery, booster, gwarantowana karta Misji, metalowe pudełko na dwie talie) w cenie 59zł oraz czteropak (4 boostery, 1 karta Rzadka, 2 karty promocyjne) w cenie 34zł. Wkrótce na stronie pojawi się konkurs związany z Gwiezdną Kohortą!
Komentarze (0)      Dodaj komentarznekhomanta
KGK szuka animatorów gry2006-04-05
Zostałem poproszony przez KGK o umieszczenie następującego ogłoszenia:

Animatorzy karcianki!!

KGK poszukuje osób, które zechcą się zająć tworzeniem w swojej okolicy sztabów Gwiezdnej Kohorty!
Nasze oczekiwania:
- Znajomość lokalnego rynku gier karcianych
- Aktywne działanie w środowisku karciarzy kolekcjonerskich
- Chęć współtworzenia środowiska graczy Gwiezdnej Kohorty

W zamian oferujemy:
- Wynagrodzenie - uzależnione od wkładu i zaangażowania w projekt
- Pomoc przy organizacji turniejów i spotkań "Kohortowych"

Dla najlepszych możliwość pracy przy współtworzeniu kolejnych dodatków do gry Gwiezdna Kohorta.
Jeżeli jesteś zainteresowany napisz krótko o sobie i wyślij na mjt@kgk.strefa.pl z dopiskiem w tytule: Animator Gwiezdna Kohorta.
Komentarze (0)      Dodaj komentarznekhomanta
Lista kart2006-01-24
Dodałem do bazy danych listę kart z edycji podstawowej. Dostępne są również skany większości kart.
Komentarze (0)      Dodaj komentarznekhomanta
Nowa polska gra karciana2005-11-23
19 listopada na konwencie Falcon w Lublinie Krakowska Grupa Kreatywna zaprezentowała swoją nową grę karcianą Gwiezdna Kohorta. Gra przedstawia śmiertelne starcie dwóch cywilizacji: Ziemian i Kalmian. Żadna z nich nie ustąpi, dopóki nie zniszczy przeciwnika. Więcej informacji na stronie producenta.
Komentarze (0)      Dodaj komentarznekhomanta