Strona Główna | Wymiana | Sklep | Koszyk | Pliki | FAQ | CardScannerLogowanie | Rejestracja
  Zaawansowane wyszukiwanie EN PL

Dark Millennium

Ghost Warriors
Rozgrywka toczy się w znanym świecie figurkowej gry bitewnej: Warhammer 40,000. Produkcja firmy Sabertooth Games jest następczynią pierwszej gry rozgrywanej w tym samym uniwersum Warhammer 40,000 oraz kontynuacją drugiej wersji - Horus Heresy. W przeciwieństwie do Horus Heresy, gdzie do wyboru były tylko dwie frakcje: siły lojalne Imperatorowi (Loyalist/ w DMM Imperium) oraz zdrajcy wierni Horusowi (Traitors/ w DMM Chaos) w rozgrywce Dark Millennium do wyboru dodatkowo mamy barbarzyńskich Orków (Orcs) oraz arogackich i czarodziejskich Eldarów (Eldars).

W grze wygrywa się przejmując kontrolę nad planetą o którą toczy się walka. W tym celu należy zająć dwa z trzech sektorów istniejących na planecie. Jeśli podczas 4 dni nikt nie zdobył 2 sektorów, wygrywa ten który zajął bardziej "wartościowy" sektor.

W grze występują karty typu: Units czyli wszelkie jednostki wojskowe, Assets czyli wszystko co się wiążę z walką, a nie jest jednostką wojskową (nieprzewidziane zdarzenia, rozkazy, obecność dowódcy itp.), Ships czyli gwiezdne okręty bojowe i transportowe oraz Sectors czyli sektory o które toczy się bitwa. Sektor posiada informacje na temat liczby flag potrzebnych do jego zajęcia oraz specjalne zdolności oddziaływujące na pobliski teren. Kart sektorów nie używa się w talii, wykłada się je przed walką.

Karty mogą być przypisane do każdej z 4 frakcji, mogą też być bez określonej przynależności. W talii nie można mieszać kart o różnej przynależności, ale wszyscy mogą używać kart bez przynależności.

Karty z Horus Heresy mogą być użyte w rozgrywce, ale trzeba pamiętać o erratach.
Ostatnie aktualności na temat Dark Millennium

Zasady gry po polsku2009-08-27
Dodałem na stronę zasady do gry Dark Millennium w języku polskim.
Komentarze (0)      Dodaj komentarznekhomanta
Skany2008-10-20
Dzięki użytkownikowi Snooby uzupełniłem brakujące skany z Dark Millennium oraz kilku innych gier (Wh40k, Horus Heresy, High Stakes Drifter, Buffy, City of Heroes)
Komentarze (0)      Dodaj komentarznekhomanta
Aktualizacja kart promo2007-08-23
Uzupełniłem listę kart promocyjnych o 71 kart.
Komentarze (0)      Dodaj komentarznekhomanta
Aktualizacja spisu kart2007-08-20
Dodałem listy kart z edycji Shadows of the Warp i Prophecy's Peril.
Komentarze (0)      Dodaj komentarznekhomanta
Aktualizacja2006-12-28
Dodałem spis kart z Dawn of War. Pojawiły się również skany do większości dodatków.
Komentarze (0)      Dodaj komentarznekhomanta
Nowa karcianka2006-12-24
Dodałem listy kart i trochę skanów z gry Dark Millennium. Brak mi tylko spisu kart z Dawn of War.
Komentarze (0)      Dodaj komentarznekhomanta