Strona Główna | Wymiana | Sklep | Koszyk | Pliki | FAQ | CardScannerLogowanie | Rejestracja
  Zaawansowane wyszukiwanie EN PL

CardScanner v1.3

CardScanner to aplikacja Windows znacznie ułatwiająca skanowanie kart. Stworzyłem ją, ponieważ skanowanie tysięcy kart, ich obróbka i odpowiednie nazewnictwo plików zajmowało mi zbyt wiele czasu.

Jak działą program? W skróci: pobiera listę kart z mojej strony, po wybraniu nazwy karty uruchamia skanowanie wybranej karty i zapisuje 2 wersje skanu tworząc nazwę pliku na podstawie nazwy karty (lub jej numer/identyfikatora). Jedna skan jest lepszej jakosci, a drugi ma rozmiar odpowiedni do publikacji w sieci.

Instalacja

Program można ściągnąć w wersji instalacyjnej (exe) oraz jako spakowany zbiór plików, który można przenosić pomiędzy komputerami.

Wersja Opis
Chwilowo niedostępna Ściagnij na swoj komputer, uruchom instalację i postępuj wg wskazówek instalatora.
Przenośna (skompresowany plik 7z) Ściągnij i rozpakuj do dowolnego katalogu na dysku.

Konfiguracja

Po pierwszym uruchomieniu program wyświetli okno do konfiguracji skanowania:

Na początek polecam ustawienie opcji skanowania w następujący sposób:

[0, 0 ] dla lewego górnego rogu oznacza, że karta będzie dosunięta do rogu oznaczonego strzałką. Większość skanerów potrafi poprawnie zeskanować brzeg karty, ale niestety moga się trafić takie, które będa te brzegi mocno obcinać. Wtedy należy odsunąć kartę od rogu, najlepiej za pomocą czegoś, co ustawi kartę zawsze w tej samej pozycji. Ja używałem kiedyś ekierki z odłamanym najdłuższym bokiem :)

[1012, 708] to przykładowy rozmiar skanu karty w rozdzielczości 300dpi. W zależności od faktycznego rozmiaru kartu (+/- milimetr czy dwa) można go nieco zmienić.

Rozdzielczość 300dpi daje dość dobry skan, z bokiem o rozmiarze ok 1000 pikseli. 150dpi da rozmiar zbliżony do tego, który prezentuję na stronie (ok. 500 pikseli).

Skanowanie

Pobranie listy kart

Użyj przycisku "Ściągnij listę kart z serwera", żeby przejść do okna pobierania listy kart:

Wybierz po kolei zatwierdzając wybór klawiszem ENTER lub dwuklikiem:

  • Grę
  • Set
  • Opcje filtrowania

Gdy skończyłeś wybierać, naciśnij przycisk "Zatwierdź"

Lista kart wyświetli sie po lewej stronie okna programu. Teraz wystarczy wybrać nazwę karty i wcisnąć ENTER (lub dwuklik myszą):

Po zakończeniu skanowania podświetlenie przesuwa się na następną kartę. W ten sposób można szybko skanować cała listę kart wciskając ENTER i zmieniając karty.

Karty zapisują sie w katalogu 'pics'. W zależności od wybranej jakości, pojawią sie w podkatalogu 'HQ' (wysoka jakość 300dpi), 'MQ' (średnia jakość 150dpi) lub 'VHQ' (bardzo wysoka jakość 600dpi). Dodatkowo w podkatalogu WEB zostanie utworzona kopia zoptymalizowana pod kątem publikacji w sieci.

Jeśli lubisz tę aplikację...

Program udostępniam za darmo. Można go używać do celów prywatnych, Byłoby miło, gdybyś w uznaniu mojego trudu wysłał mi kartę (lub kilka) z mojej listy braków, W tym celu prosze wyślij zapytanie o adres, ponieważ nie chcę udostępniać mojego prywatnego adresu internetowym botom i oszustom. Oczywiście możesz też wysłać skany na mój adres email, jeśli brakuje ich na stronie.

Formalności

Program udostępniam na zasadzie Freeware i nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody przez niego wyrządzone. Przed publikację sprawdzam go antywirusem Avast.